O firmě

Firma PEKOM TRADE s.r.o. je obchodní společnost, která je pokračováním firmy Ing. Petr Konopásek – Pekom, která byla založena v roce 1992. 

Hlavní aktivity naší firmy jsou zaměřeny na prodej výrobků, technologií a služeb, které našim zákazníkům pomáhají ve flexotiskových, hlubotiskových a ofsetových strojích. 

Pro hlubotisk

Prodáváme kompletní výrobní technologie hlubotiskových válců od skupiny Heliograph Holding GmbH. V hlubotiskových strojích jsou využívány naše produkty jako jsou stírací rakle od firmy Daetwyler SwissTec AG,  preséry od firmy ROSSINI a elektrostatická podpora tisku ESA od firmy ENULEC.

Oblast flexotisku

Pro oblast flexotisku dodáváme spotřební materiály, komponenty a služby, které mají zásadní vliv na tiskovou kvalitu. Jsou to formátové sleevy a adaptéry firmy ROSSINI, stírací rakle od firmy Daetwyler SwissTec AG a provádíme komplexní čištění rastrových válců s firmou PULSE. Pro vyčištění menších, či středních rastrových válců dodáváme v různých velikostech ultrazvukové čističky CARESONIC.

Dokončující zpracování

Pro dokončující zpracování obalů a tiskovin prodáváme také řezací a perforovací nástroje od firmy Bruno Unger GmbH, zařízení pro odvod statického náboje ENULEC a pro lakovací a kašírovací stroje dodáváme gumové potahy firmy ROSSINI.

Dále dodáváme tiskové barvy pro flexotisk a hlubotisk na všechny druhy materiálů, laky a primery na Al fólii, jejichž výrobcem je Rotoflex AG.

Zaměřujeme se na prodej výrobků, technologií a služeb, které našim zákazníkům zvyšují produktivitu a kvalitu tisku, snižují výrobní náklady a usnadňují tiskový proces. Na českém a slovenském trhu zastupujeme renomované evropské výrobce těchto produktů s jejichž zástupci naše zákazníky pravidelně navštěvujeme a řešíme jejich aktuální potřeby.