ELEKTROSTATICKÁ PODPORA TISKU ESA

Firmu Enulec GmbH založili v roce 1981 manželé Dettkovi a dnes jsou na vedoucí pozici v oblasti elektrostatiky v tiskovém průmyslu. Sortiment zahrnuje vysoce výkonné ESA systémy, pomocí kterých se v hlubotisku dosahuje velmi vysoké kvality tisku, vysoké produktivity a maximální bezpečnosti.

www.enulec.de

01. ESA Elektrostatická podpora tisku

Systémy elektrostatické podpory tisku zvyšují především kvalitu tisku. Díky změnám polarity na jednotlivých věžích eliminují také statický náboj na potiskovaném materiálu. Do systému lze zařadit měřící techniku statického náboje. Nejvyšším stupněm ESA Systému je ESA ROTO Film PRO, který pomocí inovativních technologií plně neutralizuje elektrostatický náboj na fólii.

02. Antistatické systémy

Vybíjecí systémy pracují s pozitivním i negativním nábojem současně. Jedná se o nejsilnější antistatické systémy s dosahem až 1000 mm. Systém lze kombinovat s kontrolou statického náboje ve stroji.

03. Kontrola statického náboje

Systém Static Charge Inline Control zaznamenává velikost statického náboje ve strojích, optimalizuje proces, zvyšuje bezpečnost a lze ho využít i jako kontrolu kvality na výstupu.

esa1000
ESA Systém

Systémy ESA ENULEC jsou používány v hlubotiskových strojích při potisku flexibilních obalů, papíru a kartonu. Tyto systémy výrazně zvyšují tiskovou kvalitu a eliminují tzv. missing dots. Na výběr jsou bezúdržbové systémy Top, Core a Side loading. Nejvyšším stupněm ESA Systému je ESA ROTO Film PRO, který pomocí inovativních technologií plně neutralizuje elektrostatický náboj na fólii.

DischargeSystem
Eliminace statického náboje

Vysoce účinné antistatické systémy ENULEC odstraňují nepříjemný statický náboj při procesech tisku, navíjení, řezání, laminování a při výrobě fólií. Vysoce výkonné EST-DC-LDC systémy mají efektivní rozsah přibližně 20-800 mm a spolehlivě neutralizují navinuté role.

StaticMeasurements
Inline měření statického náboje

Statický měřící systém ENULEC nabízí nové možnosti optimalizace procesů a zvýšení bezpečnosti během výroby. Statický náboj je během výroby monitorován. Naměřené hodnoty se zaznamenávají a vyhodnocují.

Antistatické systémy EST pomáhají v tiskárnách a provozech zpracovávajících fólie úspěšně eliminovat elektrický náboj. Zvláště pak na strojích jako řezačky, navíječky, odvíječky a kašírovací zařízení. Přední výrobci tiskových strojů spolupracují s firmou Enulec a již v základu vybavují stroje těmito systémy.

Ozvěte se nám a my Vám pomůžeme vyřešit problém s elektrostatickým nábojem.

enulec.de

Kontaktujte nás