Čištění rastrových válců

Znečištěné rastrové válce nečistotami a zaschlými barvami znamenají nebezpečí pro kvalitu tisku. Rastrové válce se proto musí po ukončení tisku co nejrychleji vyčistit. K dispozici je několik různých metod. Kontaktujte nás a my Vám poradíme s výběrem.
01. Laserové čištění

Tato metoda představuje moderní a šetrný způsob čištění rastrových válců. U substancí, které se čistí těžko a složitě, jako jsou barvy ředitelné vodou a dvousložkové barvy, dosahuje tato metoda velmi dobrých výsledků. Čištění rastrového válce laserem o délce válce 200cm trvá přibližně 60 minut. Všechny zbytky barev a nečistot jsou odsávány.

02. Ultrazvukové čištění

Spojením ultrazvuku a čistícího prostředku dochází v myčce Caresonic k důkladnému vyčištění rastrového válce od zbytků barev a laků. V závislosti na velikosti rastrových válců je v nabídce několik modelů ultrazvukových myček.

03. Čistící prostředky

Vhodně zvolené čisticí prostředky a pravidelnost čištění zajišťují stabilní tiskovou kvalitu, šetří provozní náklady a usnadňují tiskový proces. Prodáváme prostředky na denní použití, ale i na periodické čištění. Navrhujeme je na základě Vašich požadavků a potřeb.

Laserové čištění rastrových válců
Laserové čištění

Laserové čištění – zajišťujeme hloubkové čištění rastrových válců u výrobců obalů z vlnité lepenky a papíru. Výhodou tohoto čištění je pro zákazníka 100% čistý rastrový válec. Využívá se nejmodernější laserové zařízení. Čištění se provádí mimo stroj ale i uvnitř tiskové jednotky. Další výhodou je široký laserový paprsek, který je velmi šetrný vůči keramické vrstvě. Spolupracujeme s nizozemskou firmou Pulse Anilox Cleaning.

MDC Anilox Cleaner
MDC Anilox Cleaner

Jedná se o hloubkový čistič rastrovch válců, který na povrchu rastrového válce necháte působit a po několika minutách opláchnete čistou vodou. Čistič důkladně a šetrně odstraňuje všechny běžné typy tiskových barev z jamek rastrových válců.

Kartáče na rastrové válce
Kartáče na rastrové válce

Kartáče na rastrové válce – nerezové jsou určeny na čištění rastrových válců a mosazné na hlubotiskové válce.

Ultrazvukové čištění
Ultrazvukové čištění

Nabízíme ultrazvukové myčky od anglického výrobce CARESONIC. Všechny systémy používají patentovaný frekvenční generátor pro efektivní a bezpečné čištění rastrových válců. Do ultrazvukových myček prodáváme také mycí prostředky.

Proč zvolit laserové čištění u nás?

Používáme nejmodernější laserové zařízení. Na českém trhu čistíme laserem již 10let, jsme časově flexibilní a máme profesionální přístup. Výsledkem jsou 100% čisté rastrové válce.

Mohlo by Vás zajímat:

Kontaktujte nás