Elektrostatika pro flexotisk

Pro odstranění nahromaděného elektrostatického náboje na fóliích navrhujeme aktivní systémy antistatických tyčí. Součást takového systému může být i řízení jakosti, které Vašemu produktu garantuje kvalitu a kontrolovaný elektrostatický náboj.

Antistatické systémy EST-DC-LDS

Vybíjecí systémy pracují s pozitivním i negativním nábojem současně. Jedná se o nejsilnější antistatické systémy z dosahem až 1000mmm. Systém lze kombinovat s kontrolou statického náboje ve stroji. Využití mají systémy zejména na navíječích tiskových strojů, na řezačkách, na převíječkách a kašírovacích strojích.

Kontrola statického náboje Static Charge Inline Control

Je určen pro zjištění statického náboje ve strojích, optimalizuje proces, zvyšuje bezpečnost, lze využít i jako kontrola kvality.

Ruční měřící přístroje statického náboje

Malý příruční měřící přístroj s digitálním ukazatelem pro stanovení statického náboje ve Voltech.

ENULEC GmbH

Firma Enulec nabízí individuální řešení problémů v oblasti elektrostatiky nejen v tiskařském a obalovém průmyslu.

Firmu Enulec GmbH založili v roce 1981 manželé Dettkovi a k dnešním dnům si vypracovali vedoucí pozici v oblasti elektrostatiky. Portfolio nabízí vysoce výkonné ESA systémy (bezúdržbový ESA systém, Top, Core a Side loading) pomocí kterých se v hlubostiku dosahuje velmi vysoké kvality tisku, vysoké produktivity a maximální bezpečnosti.

Kromě toho pomáhají antistatické systémy EST v tiskárnách a provozech zpracovávajících fólie úspěšně eliminovat elektrický náboj. Zvláště pak na strojích jako řezačky, navíječky, odvíječky a kašírovacích zařízeních. Doteď bylo nainstalováno celosvětově přes 2000 systémů. Přední výrobci tiskových strojů spolupracují s firmou Enulec a již v základu vybavují stroje těmito systémy.

Nás cíl je Vám pomoct při řešení problémů s elektrostatikou.

www.enulec.com